Rešovské vodopády – Nádhera v Nízkém Jeseníku
Stojí za výlet na jaře, v létě, na podzim a také v zimě. Překrásné Rešovské vodopády jako by se inspirovaly krásou vzdálených krajin z knížek o Divokém západě. Právem patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům v Nízkém Jeseníku.
Ale pozor: Akutně hrozí, že se zamilujete, a budete se sem zbytek života stále vracet. Příroda nachytala na zhruba sedmdesáti hektarech až krásnou horskou přírodu, včetně působivých jedlových porostů. 6 hektarů je chráněno od roku 1966 jako Národní přírodní památka (Přírodní park Sovinecko).
Kaskády a vodopády se tady poskládaly na bystré říčce Huntava, pramenící ve Stříbrných horách. Nejvyšší vodopád má deset metrů, skály se ale kolem břehů vypínají až do dvojnásobné výšky. Procházka v zimě je samozřejmě kouzelná, na druhou stranu je terén středně náročný i za hezkého letního počasí, takže po zasněžených a zamrzlých stezkách doporučujeme pohybovat se spíše dospělým nebo zdatným dospívajícím.
Ideální je začít výlet v Rýmařově, z města vede zelená turistická značka. Až dojdete do Rešova, budete pokračovat k rozcestí Fialův mlýn a pak už vás čekají přímo Rešovské vodopády a sestup kaňonem. Po modré značce můžete dojít až k hradu Sovinec.
Mimochodem... Fialův mlýn je téměř magické místo, poprvé zmíněné v roce 1755.
Máte ovšem na vybranou - po červené se dá k vodopádům dojít z obce Tvrdkov a žlutá rovněž začíná v obci Rešov. Vede nad vodopády a je nejkratší a nejschůdnější.
Více informací a krásné ubytování najdete na www.penzionudosku.cz
Mohlo by vás zajímat: Lesy jsou dnes prakticky jediným útočištěm, kde se můžeme pohybovat volně bez roušky a načerpávat životodárnou energii. Je nezbytně nutné, aby byly zachovány pro příští generace a aby byly obnoveny holiny po historicky nejrozšířenější kůrovcové kalamitě.
Co všechno lesy veřejnosti poskytují?